سردخانه گوشت چیست؟

اولین و بهترین روش برای نگهداری و حفظ کیفیت گوشت، سرد کردن آن می باشد.

برای نگهداری طولانی مدت و حفظ کیفیت اولیه فرآورده های گوشتی شما به یک سردخانه گوشت با کیفیت نیاز خواهید داشت.
صنایع برودتی سیلور با سابقه و تجربه چندین ساله در ساخت انواع سردخانه صنعتی از جمله سردخانه های گوشت، پروتئین، بستنی، میوه و سبزیجات و… در خدمت شما می باشد و تمام تلاش خود را برای رضایت کامل مشتریان گرامی بکار گرفته است.

از دلایلی که باید گوشت را در سردخانه گوشت نگهداری کرد می توان به این اشاره کرد که هرچه گوشت سریع تر در سردخانه قرار گیرد میکروب ها و فساد سریع تر سرکوب خواهند شد و فرصتی برای رشد نخواهند داشت.
در فرآیند نگهداری و حفظ گوشت معیار هایی از جمله دما، سرعت جریان هوا و میزان رطوبت نسبی مورد توجه قرار می‌گیرند.

گوشت قرمز نیاز به دمای پایین برای نگهداری دارد تا از رشد باکتری و قارچ هایی که فساد را ایجاد می‌کنند جلوگیری شود و پدیده گندیدگی استخوان و گوشت صورت نگیرد.

سردخانه گوشت ثابت

ویژگی های سردخانه گوشت

از ویژگی های سردخانه گوشت سیلور می توان به این مورد اشاره کرد که گوشت به سرعت یخ میزند و فرآیند انجماد کاملا سریع صورت میگرد به دلیل اینکه اگر فرآیند انجماد به آهستگی صورت گیرد نتیجه مطلوبی نخواهد داشت و کیفیت گوشت را پایین می‌آورد.

تمامی سردخانه های صنعتی از جمله سردخانه گوشت سیلور توسط تزریق فوم عایق بندی شده اند و با قوی ترین کمپرسور ها
تجهیز شده اند.
رده مصرف انرژی در سردخانه سیلور گرید A می باشد و شما می توانید با کمترین مصرف انرژی بیشترین بازخورد کیفیت را تجربه کنید.

سردخانه های ساخته شده در مجموعه سیلور با توجه به نیاز مشتری در ابعاد و تناژ های متفاوت توانایی کاربردی بالای صفر و زیر صفر یا هردو همزمان را دارند.

 

مراحل نگهداری از گوشت قرمز در سردخانه

قبل از انتقال لاشه گوشت به سردخانه، لاشه ها باید با آب سرد شست و شو داده شوند و سپس کاملا خشک شوند.

باید با توجه به ظرفیت سردخانه گوشت در هر انبار تعداد معینی لاشه قرار گیرد و گوشت ها به صورت جدا روی ریل قرار گیرند و به جریان هوا بین آنها توجه شود.

در اتاق های سرد خانه رطوبت هوا باید از ۸۵ تا ۹۲ درصد باشد.

سرد کردن لاشه گوشت گوسفند ۲۴ تا ۴۸ ساعت می باشد و این زمان برای لاشه گاو بین ۴۸ تا ۷۲ ساعت زمان نیاز دارد.

از دلایلی که باید به رطوبت هوا توجه ویژه ای در سردخانه گوشت شود این است که اگر میزان رطوبت از حد تعیین شده استاندارد کمتر باشد باعث می شود آب از سطح گوشت خارج شده و آب بافت های داخلی تر به سطح می رسد و این امر موجب می‌شود گوشت خشک شده و وزن لاشه کم می‌شود.
به طور معمول وزن گوشت در سردخانه پس از ۷۲ ساعت به نسبت وزن اولیه باید ۲.۵ درصد کاهش پیدا کند و اگر شرایط نگهداری و رطوبت مناسب نباشد این کاهش وزن از حد معمول بیشتر خواهد شد.

 

سردخانه متحرک گوشت

نگهداری از فراورده های گوشتی

از فراورده های گوشتی می توان به سوسیس و کالباس اشاره کرد که با کیسه های پلی اتیلن بسته بندی شده اند و برای حفظ و نگهداری به سردخانه نیاز دارند.

دمای مورد نیاز برای نگهداری فراورده گوشتی (سوسیس و کالباس ) در سردخانه گوشت دمایی بین صفر تا دو درجه می باشد و رطوبت نسبی مورد نیاز آن ۷۵ درصد می باشد.

گوشت پرندگان

گوشت پرندگان نیز برای نگهداری طولانی مدت مدت نیاز به انجماد و سردخانه دارند.

نکته ای که وجود دارد این است که منجمد کردن باعث افزایش کیفیت نخواهد شد و این امر فقط از رشد باکتری ها جلوگیری می کند.

در سردخانه مرغ و گوشت پرندگان لاشه منجمد لاشه ای است که دقیقا بلافاصله پس از کشتار، در مرکز عضلات به دمایی در حدود -۱۲ برسد .

سردخانه گوشت بزرگ

نحوه خرید از ما:

شما مشتریان عزیز می توانید با مراجعه حضوری به آدرس ما نسبت به ثبت سفارش خود اقدام کنید و یا با کارشناسان فروش مجموعه سیلور تماس حاصل فرمائید و سفارش خود را به صورت غیر حضوری و آنلاین ثبت کنید.
سفارش شما در اسرع وقت با معتبر ترین باربری های کشور برای شما ارسال خواهد شد. توجه داشته باشید که تمامی محصولات تولید شده در مجموعه سیلور از ۱۸ ماه گارانتی و پنج سال خدمات پس از فروش برخوردار می باشند.