چرا برای نگهداری خرما به سردخانه نیاز است؟

سردخانه صنعتی خرما

سرد کردن مواد غذایی از رشد میکروب های فاسد کننده و از بین رفتن طراوت و تازگی محصولات جلوگیری می کند.
خرما یکی از محصولات مفید و پرخاصیت می‌باشد که مصرف بالایی نیز در جهان دارد و نیاز است که در در سردخانه های اختصاصی خرما نگهداری شوند زیرا خرما زیاد نمی تواند زیر نور آفتاب دوام بیاود.
خرما یکی از محصولاتی است که پس از برداشت تغییرات زیادی می کند و به همین دلیل به مراقبت ویژه ای نیاز دارد و با هر کوتاهی در هر قسمت از نگهداری آن باعث می شود کیفیت محصول کاهش یابد.

برداشت خرما از اواسط مرداد ماه آغاز می شود و تا آخر مهر ماه ادامه دارد، برداشت خرما باید در صبح بسیار زود صورت بگیرد زیرا در ساعات اولیه صبح محصول سرد می باشد و مقاومت بالاتری در برابر تنش های حاصل از برداشت دارد و این عمل باعث می شود رطب از لحاظ شکل فیزیکی سالم بماند.
خرما حتما باید در سردخانه نگهداری شود زیرا افت رطوبت باعث خشک شدن و یا چروک شدن آن می شود بنابراین شما می توانید با نگهداری خرما در سردخانه خرما در دمایی مناسب و استاندارد رطب را برای دوره ای طولانی بدون کاهش کیفیت اولیه نگهداری کنید.
خرما پس از برداشت باید در سردخانه اختصاصی همان خرما نگهداری شود زیرا شرایط نگهداری انواع خرما با یکدیگر متفاوت است. برای مثال شرایط نگهداری رطب مضافتی و رطب عسلی باهم فرق دارد و در صورت نگهداری این دو نوع خرما با شرایط یکسان آسیب هایی به محصولات می رسد.

شرایط نگهداری مناسب خرما چگونه است؟

  • ثابت بودن دما در کل دوره ی نگهداری از محصول
  • تهویه مناسب و به دور از آفتاب
  • انبار کردن به روش صحیح
  • کنداس بخار آب روی محصول
  • دمای متعادل و مناسب برای محصول
  • محیطی کاملا ایزوله و بهداشتی طوری که جانوران موذی و حشرات به آن راه پیدا نکنند.

 

دمای مناسب برای نگهداری خرما در سردخانه خرما چند درجه می باشد؟

تنها بازه ی دمایی مناسب برای حفظ و نگهداری خرما دمای ۵- تا ۵+ درجه سانتی گراد می باشد و اگر دما از ۵- کمتر باشد محصول دچار یخ زدگی می شود و اگر از ۵+ بیشتر باشد محصول دچار گندیدگی می شود.

با این حسا باید گفت هم سردخانه زیر صفر و هم سردخانه بالای صفر را میتوان برای نگهداری خرما استفاده کرد.

سردخانه صنعتی

مدت زمان نگهداری خرما در سردخانه خرما چقدر است؟

همان طور که اشاره کردیم شرایط نگهداری انواع خرما با هم تفاوت دارند و اینکه تا چه مدت زمانی می توان رطب را در سردخانه حفظ و نگهداری کرد به نوع خرما بستگی دارد.

سردخانه های ساخته شده در مجموعه سیلور با توجه به نیاز مشتری در ابعاد و تناژ های متفاوت توانایی کاربردی بالای صفر و زیر صفر یا هردو همزمان را دارند.

نحوه خرید از ما:

شما مشتریان عزیز می توانید با مراجعه حضوری به آدرس ما نسبت به ثبت سفارش خود اقدام کنید و یا با کارشناسان فروش مجموعه سیلور تماس حاصل فرمائید و سفارش خود را به صورت غیر حضوری و آنلاین ثبت کنید.
سفارش شما در اسرع وقت با معتبر ترین باربری های کشور برای شما ارسال خواهد شد. توجه داشته باشید که تمامی محصولات تولید شده در مجموعه سیلور از ۱۸ ماه گارانتی و پنج سال خدمات پس از فروش برخوردار می باشند.

سردخانه بالای صفر خرما